SJ TheDaily - шаблон joomla Форекс

Cristian Gentea - vești importante pentru iubitorii echipei FC Argeș
Recomandat

August 14, 2020
Scris de 

 

 

Cristian Gentea, candidatul PSD la Primăria Pitești și totodată omul care se ocupă de bunul mers al echipei FC Argeș, a făcut câta anunțuri imprtante pentru piteștenii și argeșenii care iubesc fotbalul și echipa locală.

„Dragi piteșteni, iubitori ai sportului rege,

În ultima perioadă am primit foarte multe întrebări din partea voastră cu privire la FC Argeș, în special la susținerea financiară a clubului în viitorul sezon al Ligii I. Din start vă spun, interesul arătat de voi către echipa fanion a județului, mă bucură enorm! Acest lucru înseamnă că eforturile tuturor – echipă, staff, administrație locală – sunt apreciate.

Așadar, să o luăm în ordine.

Legat de firma din Anglia. Din acest punct de vedere, discuțiile au existat și sunt în plină desfășurare. Dumnealor au venit și au insistat pe varianta aducerii unor jucători de perspectivă la echipa noastră. Bineînțeles, istoria, situația actuală a echipei și baza sportivă – prezentate de noi – chiar i-au impresionat. Pe lângă posibilitatea aducerii unor jucători de perspectivă, dumnealor insistă pe varianta aducerii unui investitor din China la clubul nostru. Nu pot spune că sunt foarte încântat, însă vom vedea! Orice ar fi, FC Argeș rămâne echipa noastră, a Piteștiului și a județului. În plus, chiar de săptămâna viitoare vom bate palma cu două firme importante. Dintre care, una este din domeniul Energiei. Mai mult, clubul nostru a semnat contractul și cu firma de instalație-leduri, un contract avantajos ce ne oferă atât bani, cât și minute de publicitate. În această perioadă, cu toții am făcut eforturi considerabile pentru a atrage sponsori din județul nostru. Au fost toți contactați și discutăm permanent.

Există însă și o veste proastă. Din păcate, trecerea de la 14 la 16 formații în Liga I și presiunea cluburilor potente financiar au condus la scăderea banilor din drepturile TV. Pot spune că noi pierdem undeva la 30%. Însă, mergem mai departe, iar mesajul transmis către voi vreau să se încheie pe un ton pozitiv. Știți că am realizat 5 transferuri, toate importante, ale unor jucători cu prezențe numeroase la Liga I. Chiar astăzi vom face al 6-lea transfer.

În final vă cer să aveți încredere. Noi am promis că vom readuce Liga I la Pitești și am făcut acest lucru. Așadar, în continuare, administrația locală depune toate eforturile pentru ca FC Argeș să aibă condiții de Liga I, iar astfel comportarea noastră în sezonul ce începe să fie una apreciată de toată lumea.

Eu țin să vă mulțumesc pentru tot și vă aștept alături de FC Argeș! Și alături de mine!” i-a anunțat Cristian Gentea pe fanii și susținătorii echipei de forbal FC Argeș.

262 Vizualizari

 

 

CONTACT: infoargesnews@gmail.com

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree