SJ TheDaily - шаблон joomla Форекс

Bradul de Crăciun de la Mioveni măsoară 25 de metri

November 30, 2017
Scris de 

Bradul de Crăciun care va fi amplasat pe platoul din centrul civic, a sosit la Mioveni, unde va fi împodobit cu globuri și șiruri luminoase pentru a fi pregătit de evenimentul de aprindere a iluminatului festiv ce dă startul sărbătorilor de iarnă în orașul nostru, dar și pentru cea de-a II-a ediție a Târgului de Crăciun care se va desfășura în perioada 15 – 25 decembrie.

Bradul măsoară 25 metri. Acesta va fi punctul principal de atracție și va fi aprins odată cu iluminatul festiv, în ajun de Sf. Nicolae. Evenimentul a devenit o tradiție în orașul nostru și atrage mii de vizitatori din tot județul. “Rețeaua iluminatului festiv se va aprinde, la fel ca în ultimii ani, pe 5 decembrie, la ora 18.00. Astăzi a sosit și simbolul Crăciunului, bradul care va fi amplasat în centrul orașului, iar odată cu el ne apropiem de finalizarea pregătirilor pentru sărbătorile de iarnă. S-au făcut probe, iar acum se pun la punct ultimele detalii pentru evenimentul ce va marca începutul sărbătorilor de iarnă” a declarat directorul general Viorel Ciobanu.

 

680 Vizualizari

CONTACT: infoargesnews@gmail.com

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree