Înotătorii din Mioveni, în primii zece la concursul din Italia
Recomandat

April 25, 2016
Scris de

Şapte înotători legitimaţi la clubul din Mioveni au participat în perioada 23-25 aprilie, în Italia, la competiţia "Meeting Lignano". La acestă competiție sportivii de la CS Dacia Mioveni 2012 au obținut rezultate bune, având în vedere că au concurat peste 1.000 de tineri din mai multe țări.

Astfel, Andrei Duţulescu, antrenat de Viorel Ciobanu, a obținut medalia de bronz la proba de 200 metri bras. De asemenea, cinci sportivi ai clubului s-au clasat în primii zece la categoriile lor de vârstă, după cum urmează: Andrei Duţulescu  a obţinut locul IV în proba de 100 m bras, Alexandra Diculescu a obţinut locul VIII la 400 m liber şi locul IX la 200 m liber, Delia Safcencu a obţinut locul IX în proba de 200 m future şi Raisa Nae, locul VIII la 100 m bras. Conducerea clubului îi felicită pentru aceste rezultate.