SJ TheDaily - шаблон joomla Форекс

Anunț important de la Primăria orașului Mioveni! Sunt vizate persoanele în vârstă!

March 24, 2020
Scris de 

Ca măsură de prevenire a răspândirii infecțiilor cu noul coronavirus, Primăria Mioveni, prin Direcția de Asistență Socială, în baza Articolului 8, din Ordonanța Militară nr.2/2020, vine în sprijinul persoanelor în vârstă de peste 65 de ani din comunitatea noastră, care nu au susținători legali sau vreo altă formă de ajutor, prin asigurarea sprijinului acestora în vederea minimalizării expunerii lor în afara locuințelor.

Bătrânii, care locuiesc singuri și nu au nicio rudă în apropiere care să le asigure aprovizionarea cu medicamente și alimente, sunt rugați să sune la Primăria Mioveni pentru a furniza detalii cu privire la situație, adresă, alte elemente sociale.
Pe această cale, adresăm rugămintea tuturor cetățenilor orașului de a ne sprijini în identificarea persoanelor vârstnice din comunitatea noastră care nu au aparținători legali, prin anunțarea la numărul de telefon 0248/260500 astfel:
- de luni până joi, între orele 08.00-18.00;
- vineri între orele 08.00-14.00.

293 Vizualizari

 

 

CONTACT: infoargesnews@gmail.com

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree