În ultimele 24 de ore, echipajele ISU Argeș au fost solicitate să intervină în cazul a opt accdente rutiere produse în diferite localități din județ. Concret, incidentele rutiere au avut loc în municipiul Pitești și în comunele Oarja, Cotmeana, Țițești, Stâlpeni, Sălătrucu și Lunca Corbului, în care au fost implicate 17 vehicule. Echipajele SMURD și cele ale Serviciului Județean de Ambulanță Argeș (SAJ) au asistat cinci persoane, iar după acordarea îngrijirilor medicale la fața locului, una dintre acestea a fost transportată la spital.
În toate situațiile, pompierii au asigurat și măsuri specifice, până la înlăturarea oricărui pericol.












