Astăzi, 12 iunie 2025, Filarmonica Pitești a fost gazda unui eveniment special: premierea a 87 de cupluri din oraș care sărbătoresc nunta de aur și de diamant!
Dintre acestea, 6 cupluri aniversează 60 de ani de căsnicie, iar alte 81 de perechi celebrează 50 de ani de viață trăită împreună, în armonie.

Într-o atmosferă plină de emoție și respect, sărbătoriții au primit diplome și premii simbolice, înmânate personal de primarul Cristian Gentea, în semn de recunoștință din partea comunității și a administrației locale pentru exemplul de devotament, iubire și unitate.

”Felicitări tuturor cuplurilor pentru această călătorie extraordinară de viață împreună! Le urăm sănătate, bucurie și mulți ani fericiți de acum înainte!”, a transmis primarul Gentea.













