A murit Gabriel! Soarta nu a avut milă de el…

0

Gabriel s-a stins în această dimineață, răpus de o boală nemiloasă. A plecat pe drumul fără întoarcere la vârsta de 50 de ani, împliniți în luna martie. A luptat cu boala, a sperat din tot sufletul că o va învinge și că își va putea trăi restul vieții fericit, făcând ceea ce-i place, ajutând și dăruind momente frumoase celor dragi. Din păcate, în stele i-a fost scris cu totul altceva, iar toți cei care l-au cunoscut sunt profund îndurerați de plecarea lui atât de devreme. Dumnezeu să îl odihnească în pace!
Isată mesajul trist, transmis în această dimineață pe pagina de socializare a lui Gabriel:
”Soarele vieții pentru mine a apus! Am sperat, m-am rugat, dar moartea a fost mai puternică și m-a smuls dintre voi… Ne vom întâlni pentru ultima oară începând de astăzi, ora 12.00, la Capela Sf. Gheorghe (Pitești, vizavi de cimitirul Sf. Gheorghe). Înmormântarea va avea loc în comuna Băbana, sat Slătioare, ora 12.00 (Duminică). Rămas bun, prieteni!”

catena

 

catena