În ziua de 15 ianuarie a.c., polițiștii Biroului Rutier Pitești au depistat un bărbat de 35 de ani, din aceeași localitate, care, în timp ce conducea un autoturism pe Aleea Virgil Tempeanu, a adoptat un comportament agresiv în timpul conducerii, prin circulația la o distanță foarte redusă față de un alt autoturism.
Ca urmare a abaterii constatate, conducătorul auto a fost sancționat contravențional, fiindu-i reținut și permisul pentru 30 de zile.












