Tragedie fără margini petrecută ieri, într-o familie din Suceava! Băiatul lor de 18 ani a murit pe loc, într-un accident de mașină provocat chiar de prietenul său.
Au fost trei băieți (doi de 18 ani și unul de 19) într-un BMW X3, plecați la plimbare. Șoferul a profitat la maxim de puterea mașinii, iar la un moment dat a pierdut controlul volanului. Bolidul a ieșit de pe șosea și s-a izbit puternic de un gard din beton. Dintre toți ocupanții vehiculului, a murit doar băiatul de 18 ani care stătea în spate. Șoferul a primit îngrijiri medicale și a refuzat transportul la spital, iar cel de al doilea a fost dus la o unitate medicală pentru evaluarea unor leziuni minore.

La scurt timp după producerea nenorocirii, la fața locului au ajuns și părinții băiatului decedat. Au fost imagini sfâțietoare, martorii povestind că au văzut-o pe mama acestuia cum încerca disperată să deschidă portiera contorsionată pentru a ajunge la fiul ei care era fără suflare.
Ținând cont de câte tragedii de acest gen s-au tot întâmplat, se pare că din păcate părinții care le dau copiilor să conducă mașini puternice, nu învață nimic din greșelile altora.













