În cadrul acțiunii de prevenire a evenimentelor rutiere pe sectoarele de drum național, desfășurată miercuri, 21 ianuarie, de polițiștii argeșeni, un tânăr de 23 de ani, din Mihăești, care conducea un autoturism pe raza localității Stâlpeni, a fost înregistrat de radar circulând cu viteza de 152 de km/h. Cum pe respectivul sector de drum, limta de viteză era de 50 km/h, șoferul a fost oprit în trafic și sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.822,5 lei. Totodată permisul de conducere i-a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 120 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație.












