Fotbaliștii de la FCSB au fost surprinși înaintea meciului cu FC Argeș, disputat pe stadionul de la Mioveni pe 16 ianuarie, cum strâmbau din nas din cauza faptului că terenul era acoperit, pe alocuri, de pojghițe subțiri de gheață. Conform gsp.ro, aceștia chiar amenințaseră, înainte de meci, că nu vor intra pe teren dacă observă că acesta este înghețat! Reporterii de la Gazeta Sporturilor, prezenți la meci, chiar i-au surprins în fotografii, pe jucătorii de la FCSB, cu o oră și jumătate înainte de începerea meciului, cum inspectau terenul: unii îl încercau cu palmele, alții îl tasau cu picioarele. Chiar dacă terenul nu a fost înghețat, organizatorii au fost nevoiți să traseze dungile cu vopsea roșie, pentru ca jocul să se desfășoare fără probleme.
Oricum, cu toate mofturile făcute de cei de la FCSB, tot au mâncat bătaie, FC Argeș câștigând cu 1 la 0.












