Ce i-au făcut polițiștii unui argeșean, ca să se asigure că nu va mai circula fără permis…

0
poliție trafic

În dimineața zilei de 3 martie, în jurul orei 10:00, polițiștii din Mioveni au depistat un bărbat de 51 de ani, din comuna Ciofrângeni, care conducea un autoturism pe bld. Dacia cu dreptul de a conduce suspendat. Ca urmare a celor constatate în trafic, în cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără drept, sub modalitatea conducerii cu dreptul de a conduce suspendat.
În urma cercetărilor a rezultat că cel în cauză ar fi fost depistat, anterior, în trafic, de alte trei ori, respectiv la data de 01 mai 2025, de către polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Gorj, la data de 13 august 2025 de către polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Drăganu și la data de 16 octombrie 2025 de căptre polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești. Astfel, în ziua de 3 martie, în urma administrării probatoriului și a parcurgerii etapelor procesuale, polițiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore a bărbatului de 51 de ani, urmând ca în cursul zilei de mâine, 04 martie, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

catena

 

catena