Polițiștii din Domnești au depistat ieri, în trafic, un bărbat de 60 de ani din Corbi, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu și care prezenta indicii că s-ar afla sub influența alcoolului. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, fapt pentru care conducătorul auto a fost condus la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice. În cauză au fost întocmite acte premergătoare privind săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului, iar dreptul de a conduce al celui în cauză a fost suspendat. Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită și luarea măsurilor legale care se impun.












