Un cioban din zona Câmpulung a fost dat dispărut de familia care îl aștepta acasă de acum două zile. Bărbatul în vârstă de 51 de ani a plecat de la stâna din Schitu Golești, dar nu a mai ajuns acasă. După căutări fără rezultat, polițiștii câmpulungeni au solicitat ajutorul salvamontiștilor. Aceștia au pornit pe traseul pe care ar fi trebuit să îl parcurgă bărbatul însă, pe la mijlocul drumului, într-o zonă împădurită, l-au găsi fără viață, ghemuit lângă un copac.













