Nicolae Dică este în continuare supărat pentru faptul că a fost dat afară de la CFC Argeș și, cu toate că Dani Coman și-a asumat această decizie, fostul antrenor îl acuză pe Viorel Tudose. Pe postul TV Fanatik Superliga, Dică și-a spus toate of-urile legate de venirea și plecarea de la CFC Argeș însă, a subliniat faptul că este mulțumit că a câștigat suporterii de partea lui. ”Am avut o întâlnire cu suporterii înainte de campionat, împreună cu Dani Coman. Suporterii au spus că nu m-au vrut la echipă dar, pentru că sunt piteștean, mă vor susține. După ce am fost dat afară, am primit multe mesaje de la ei, m-au sunat, unii dintre ei chiar au venit la mine acasă și mi-au spus că nu trebuia să fiu dat afară, pentru că echipa joacă un fotbal ofensiv și că ei mă vor susține pe mine în continuare și că ușa la FC Argeș va fi deschisă pentru mine întotdeauna, din punctul lor de vedere. Și ăsta e lucrul cel mai important pe care eu l-am câștigat la FC Argeș”, a spus Dică.












