Elevii premianți din Bogați, trimiși pe litoral pe cheltuiala primăriei

0

Ca în fiecare an, și în această vară elevii cu merite deosebite la învățătură, din comuna Bogați, s-au bucurat de o săptămână pe litoral, pe costurile primăriei. Aceasta este răsplata pe care primarul Ion Gârleanu și Consiliul Local le-o acordă elevilor silitori din comună, an de an, pentru a le răsplăti meritele educaționale și pentru a-i stimula pe toți copiii din localitate. În vacanța petrecută la mare, elevii s-au distrat de minune și s-au bucurat de fiecare zi însorită. Primarul Gîrleanu este bucuros de fiecare dată când vede lista premianților, la final de an școlar, pentru că numărul acestora nu a scăzut niciodată ci, dimpotrivă, este în creștere.

catena

 

 

catena