FC Argeș tot mai aproape de Liga I. Vulturii au câștigat la Reșița

0

FC Argeș a învins-o pe CSM Reșița, scor 1-0, în etapa a treia a play-off-ului din Liga 2. Cu acest succes, FC Argeș e tot mai aproape de obiectivul stabilit la începutul sezonului și anume promovarea în Liga I. Este știut faptul că Steaua, ocupanta locului doi din play-off, cu 45 de puncte, nu are drept de promovare la finalul sezonului.

catena

Juniorul Yanis Pîrvu a adus victoria pentru piteșteni în minutul 52. Mijlocașul de la FC Argeș a punctat din opt metri, cu un șut deviat la colțul lung. În urma acestui rezultat, FC Argeș a acumulat 43 de puncte și este pe loc promovabil direct în Liga I, având în vedere situația celor de la Steaua.

catena