I-a stat inima după ce a readus la viață a o femeie! Paul a căzut în timp ce căra pacienta pe targă

0
paul antrone

Incidentul s-a petrecut către sfârșitul săptămânii trecute, în Capitală. Paul Antrone se afla, împreună cu un coleg, la o intervenție. O femeie a fost găsită inconștientă, iar el a readus-o la viață, prin manevrele de resuscitare. Apoi, împreună cu colegul de serviciu, au urcat-o pe targă și, în timp ce se îndreptau spre ambulanță, a căzut ca secerat. Bărbatul alături de care Paul făcuse echipă ani la rând, a încercat să-l readucă la viață, însă a fost imposibil. Paul nu a mai vrut să se întoarcă de unde plecase… A făcut infarct și, cu toate că s-a spus că venise la servicu după o zi liberă, că era odihnit, sunt voci care zic altceva. Conform România TV, Paul Antrone își sesizase superiorii că volumul de muncă este foarte mare și că este necesară suplimentarea echipajelor de intervenție.
Așadar, același sistem, o altă victimă…

catena

 

catena