În şedinţa de Guvern din data de 8 august 2025, a fost aprobat memorandumul în urma căruia s-au deblocat posturile pentru angajarea personalului necesar deschiderii noii creşe Găvana- Albina.
”Creşa a fost recepţionată în luna iunie! Am cerut excepție în Ordonanța „Trenuleț” pentru instituții nou-înființate, ministrul Cseke Attila ne-a susţinut şi chiar premierul Ilie Bolojan ne-a dat dreptate, la ultima întâlnire de la Palatul Victoria! Prin urmare, la Piteşti vom putea funcţiona cu încă o creşă cu 52 de locuri şi, curând, după ce o vom recepţiona, vom trece prin aceeaşi procedură cu a doua creşă, cea din Eroilor, care va avea peste 70 de locuri pentru antepreşcolari”, a subliniat primarul Cristian Gentea.












