La Primăria Bradu au venit colindătorii

0

Joi – 18 decembrie, Primăria Bradu a răsunat de colinde, care mai de care mai frumoase. În miros de brad și portocale, Crăciunul s-a făcut simțit din timp, magia sărbătorilor fiind adusă de colindători ai școlilor „Mihai Eminescu” și „Ion Creangă”. Reprezentanții adminsitrației locale s-au oprit din treburile de la primărie și au ascultat cu drag și încântare urările celor mici.
”Glasurile copiilor, colindele tradiționale și zâmbetele lor au adus spiritul sărbătorilor de iarnă mai aproape de sufletele noastre.
Le mulțumesc elevilor și cadrelor didactice pentru aceste momente frumoase, pline de lumină, care ne amintesc de valorile autentice ale Crăciunului: bucuria, generozitatea și speranța.
Sărbători cu pace și bucurie tuturor!”, a transmis primarul Dan Stroe.

catena

 

 

catena