Clădirea modernă în care funcționează Primăria Șuici, are nevoie de o curte împrejmuitoare, care să cuprindă și o parcare adecvată. Din 2021, de când instituția s-a mutat în casă nou, s-au făcut demersuri pentru amenajarea curții, însă abia acum lucrările pot fi demarate. Va fi o schimbare radicală a instituției, care va aduce însă și un plus de confort angajaților și celor care vin să își rezolve problemele la primărie. Banii pentru această investiție administrativă, vor proveni din bugetul local și de la Consiliul Județean Argeș.
„Curtea va fi împrejmuită și va fi traversată de un drum asfaltat. De asemenea, proiectul prevede realizarea unei parcări betonate în fața Primăriei. Am trecut de toate fazele premergătoare implementării propriu-zise a investiției (proiect, avize etc), așa că antreprenorul se poate apuca de lucru”, explică primarul Constantin Iatagan.












