Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a transmis un mesaj dedicat celor mici și familiilor acestora, subliniind importanța creării unui mediu sigur și educat pentru noile generații.
„La mulți ani tuturor copiilor, de 1 Iunie! Copiii sunt bucuria și viitorul nostru, iar noi, ca adulți, facem tot ce stă în puterea noastră să îi creștem frumos, într-un mediu educat și sigur”, a transmis edilul.
Cristian Gentea le-a urat copiilor sănătate, curaj și cât mai multe motive de bucurie, adresând totodată gânduri bune părinților și bunicilor.

„Dragi copii, alături de părinți și bunici, vă dorim o copilărie frumoasă, sănătate, curaj și multe motive să zâmbiți. Să creșteți mari, puternici și încrezători!”, este mesajul transmis de primarul municipiului Pitești.












