Nicolae Velcea reales la conducerea PSD Ștefănești

0
psd

Organizația PSD Ștefănești și-a ales noua echipă de conducere, în cadrul Adunării Generale de alegeri la care au participat peste 200 de membri ai partidului. Primarul orașului Ștefănești, Nicolae Velcea, a fost reales în funcția de președinte al PSD Ștefănești, reconfirmând astfel susținerea de care se bucură atât în interiorul organizației, cât și în comunitatea locală.

catena

La eveniment au fost prezenți mai mulți lideri ai PSD Argeș, printre care Ion Mînzînă – președintele Consiliului Județean Argeș și al PSD Argeș, deputata Simona Bucura Oprescu, chestor al Camerei Deputaților și secretar executiv PSD Argeș, Făcăleaţă Ioana, fost prefect, deputatul Cătălin Mîndroc, Georgel Mădulărea – președintele PSD Câmpulung, consilieri județeni, reprezentanți ai administrației locale și manageri de instituții.

Noua echipă de conducere a PSD Ștefănești este formată din:

Președinte: Nicolae Velcea
Vicepreședinți: Vasile Moacă, Ionela Mocanu, Mădălin Soare, Valentin Vieru și Gheorghe Cristea
Secretar executiv: Ștefania Năstase
Membri ai Biroului: Aurelian Vidroiu, Constantin Popescu, Marin Gubavu, Constantin Ionescu, Magdalena Nedelcu, Valentina Bîlcă și Chiru Ghioculescu.

În cadrul reuniunii, liderii PSD au subliniat rezultatele administrației conduse de Nicolae Velcea, evidențiind investițiile realizate în infrastructură, educație, utilități și modernizarea serviciilor publice din oraș.

Reprezentanții PSD Argeș au transmis că dezvoltarea Ștefăneștiului este rezultatul unei colaborări eficiente între administrația locală, Consiliul Județean și parlamentarii social-democrați, fiind prezentate ca exemple proiectele implementate în ultimii ani pentru creșterea calității vieții locuitorilor.

catena