La începutul lunii aprilie 2025, primarul Liviu Năstase a semnat un contract de finanțare pentru amenajare a unui parc fotovoltaic în comuna Căteasca. Așa după cum spune edilul, acest proiect are ca scop diminuarea costurilor la iluminatul public din localitate. ”Mergem înainte și modernizăm zilnic comuna Căteasca”, spune primarul Năstase. Și se pare că are mare dreptate, dacă facem o analiză la tot ceea ce s-a făcut în localitate, în perioada de când Liviu Năstase se află la conducerea primăriei. Așadar, făcând abstracție de lucrările care s-au realizat până acum la Căteasca, trebuie menționate investițiile imediate. Iar printre acestea se numără și proiectul de amenajare a aleilor din comună, investiție finanțată din fonduri europene accesate de Primăria Căteasca prin GAL Ținutul Verde.












