Întâlnirea autorităților județene cu primarii, desfășurată la mijlocul săptămânii care tocmai s-a încheiat, a scos la iveală unele probleme cu care se confruntă UAT-urile din Argeș. Primarii au solicitat parlamentarilor prezenți, modificări legislative care să faciliteze încasarea amenzilor de circulație într-un termen de 30 sau maxim 60 de zile. Edilii și-au exprimat nemulțumirea vizavi de permisivitatea actualei legislații care nu-i penalizează în vreun fel pe șoferii ce au de achitat amenzi restante chiar de mai mulți ani!












