PSD Argeș – Noi conduceri alese în șapte comune din județ

0
psd

PSD Argeș continuă procesul de reorganizare și consolidare a echipelor din teritoriu, prin organizarea Adunărilor Generale de Alegeri în mai multe organizații locale din județ.

catena

Ieri au avut loc alegeri în organizațiile PSD din Albota, Săpata, Lunca Corbului, Stolnici, Bârla, Căldăraru și Miroși, fiind desemnați noii președinți ai filialelor locale. În urma votului exprimat de membrii organizațiilor, au fost aleși:
– la Albota – Dumitru Ion, primarul comunei;
– la Săpata – Laurențiu Micu, primar;
– la Lunca Corbului – Gheorghe Drăgan, primar;
– la Stolnici – Adrian Stan, viceprimar, care va beneficia de sprijinul primarului Sevastian Pupăză Roșu;
– la Bârla – Adrian Baicu, viceprimar;
– la Căldăraru – Iulian Florea, consilier local;
– la Miroși – Marin Niță, primar.

psd

La întâlniri au participat mai mulți lideri ai PSD Argeș, printre care Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și al organizației județene PSD, deputata Simona Bucura-Oprescu, chestor al Camerei Deputaților și secretar executiv PSD Argeș, deputatul Cătălin Mîndroc, vicepreședinții Consiliului Județean Argeș Adrian Dumitru Bughiu și Marius Nicolaescu, dar și primari, viceprimari, consilieri județeni și locali.

Reprezentanții PSD Argeș au subliniat că administrațiile conduse de social-democrați au reușit să atragă investiții importante și să implementeze proiecte de dezvoltare în comunitățile locale. „Acolo unde există implicare, seriozitate și muncă în echipă, rezultatele administrative sunt vizibile”, au transmis reprezentanții organizației județene.

catena