Polițiștii din cadrul Secției 3 Pitești au depistat în cursul zilei de ieri, de două ori la rând, un bărbat de 37 de ani conducând un autoturism pe str. Nicolae Dobrin, deși avea permisul suspendat. Șoferul din Ștefănești a fost oprit de echipajul de poliție în jurul orelor 15:45 și 17:40, iar ca urmare a infracțiunii, au fost întocmite două dosare penale. În urma probatoriului administrat, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.












