Toate indiciile de până acum arată faptul că Ionela Narcisa, tânăra mămică de numai 30 de ani din Topoloveni, care și-a pus capăt zilelor în ziua de marți – 19 mai, nu și-a premeditat fapta. Chiar dacă s-a spus despre ea că suferea de o depresie postnatală de aproape un an de zile, Ionela nu planificase să se sinucidă. A fost un gest disperat de moment, negândit! A fost o reacție la ceva ce i s-a întâmplat și pentru care nu a găsit o soluție…
Ultimul buchet de flori comandat pentru ea de soțul ei pe care l-a iubit enorm și cu care a făcut două fetițe minunate, a stârnit un val de reacții în mediul on-line. Prietenele Ionelei au adăugat comentarii, unele dintre ele acuzând o femeie care s-ar fi băgat în căsnicia celor doi și din cauza căreia s-ar fi petrecut tragedia. Iar această ipoteză este destul de susținută și de alte comentarii, lucru ce ar explica gestul disperat al Ionelei.

Din păcate însă acum este totul tardiv, atât regretele cât și acuzațiile. Un suflet frumos, dar extrem de măcinat de durere, a plecat mult prea devreme la cer.
Dumnezeu să o odihnească în pace!













