Organizația Seniorilor Social Democrați (OSSD) Argeș și-a ales noua echipă de conducere în cadrul Conferinței Județene de Alegeri desfășurate recent. În urma votului delegaților, consilierul județean Vasile Negoescu a fost reales în funcția de președinte al organizației.
La eveniment au participat Ion Mînzînă, deputata Simona Bucura Oprescu, precum și Ioana Făcăleață, fost prefect al județului Argeș, alături de consilieri județeni, manageri de instituții și numeroși membri ai organizației.

Noua conducere a OSSD Argeș este formată din:
Președinte: Vasile Negoescu;
Prim-vicepreședinți: Ion Matei și Valerică Tănase;
Secretar executiv: Gheorghe Mihăiță;
Vicepreședinți: Sergiu Cicu, Gheorghe Didiță, Vasile Badea, Gheorghe Cristea, Elena Matei, Dan Huțan, Gheorghe Soare, Ion Stan, Nicolae Chițescu, Ion Văduva, Nicolae Hirică, Gheorghe Piele, Dan Danu, Marian Linton și Daniel Miriță.

Reprezentanții PSD Argeș au transmis mulțumiri seniorilor social-democrați pentru implicarea, experiența și contribuția lor la consolidarea organizației și la activitatea politică din județ.












